Aktualności

Zatrzymany za oszustwo przy obrocie zbożem

Data publikacji 30.04.2023

30 latek został zatrzymany do oszustwa przy obrocie zbożem. Posługiwał się danymi firmy, zarejestrowanej na inną osobę. Skupował zboże, nie wywiązując się z umowy i nie wypłacając pieniędzy. Oszukał co najmniej trzy osoby. Łączna kwota strat to ponad 100 tysięcy złotych. Za oszustwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Janowscy kryminalni ustalili 30 latka, mieszkańca gminy Chrzanów, który oszukiwał przy obrocie zbożem. Mężczyzna posługiwał się danymi firmy, której nie był właścicielem. Na portalach wyszukiwał ogłoszenia dotyczące sprzedaży zboża, składał oferty zakupu, zawierał umowy. Skupował zboże ale za nie nie płacił.

Jak na razie łączna suma strat poniesiona przez pokrzywdzonych to ponad 100 tysięcy złotych. Policjanci wykonujący czynności zabezpieczyli w jego mieszkaniu pieniądze w kwocie pond 60 tysięcy złotych. Na obecnym etapie postepowania są trzy osoby pokrzywdzone, jednak nie wykluczone, że jest ich więcej.

30-latek został doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Zastosowano wobec niego dozór oraz zakaz opuszczania kraju. Za oszustwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

aspirant sztabowy Faustyna Łazur

  • policjanci prowadzą 30-latka
  • zabezpieczona faktura
  • policjanci prowadzą 30-latka
Powrót na górę strony