Aktualności

Nietrzeźwi kierujący zatrzymani na terenie powiatu

W ostatni weekend na terenie powiatu janowscy policjanci zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących. Dwaj to rowerzyści. Jeden z nich to motorowerzysta. Rekordzista miał w wydychanym powietrzu blisko 2 promile.

Pierwszy nietrzeźwy to rowerzysta zatrzymany w Janowie Lubelskim. 53 latek został zatrzymany przez patrol dzielnicowych, w wydychanym powietrzu miał ponad promil. Został ukarany mandatem 2,5 tysiąca złotych.

Niechlubny rekordzista natomiast miał w wydychanym powietrzu blisko 2 promile alkoholu. 44 latek kierował „osobówką” a do kontroli zatrzymali go policjanci ruchu drogowego. Mężczyzna stracił prawo jazdy a jego sprawą zajmie się sąd.

Kolejny to kierujący motorowerem 38 latek. Urządzenie kontrolne wykazało w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Drugi nietrzeźwy rowerzysta zatrzymany został przez patrol ruchu drogowego. 31 latek miał ponad pół promila alkoholu. Został ukarany mandatem karnym 2,5 tysiąca złotych.

Ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu miał natomiast 43 latek kierujący autem osobowym. Zatrzymany został do kontroli na jednej z ulic w Janowie Lubelskim. Policjanci zatrzymali mu prawa jazdy.

 

Policjanci apelują o trzeźwość na drodze. Pamiętajmy każdy nietrzeźwy kierujący bez względu jakim pojazdem się porusza, stanowi ogromne zagrożenie na drodze. Jeżeli widzimy, że ktoś prowadzi pojazd i może być pod działaniem alkoholu, zareagujmy. Nasza reakcja może uratować czyjeś życie.

 

aspirant sztabowy Faustyna Łazur

Powrót na górę strony