Aktualności

Sprzedając etui do zegarka stracił blisko 10 tysięcy złotych

39 latek wystawił na sprzedaż etui do zegarka, otrzymał wiadomość, wszedł w podesłany link i stracił blisko 10 000 złotych. Przypominamy, że niezależnie od tego czy kupujemy czy sprzedajemy w internecie nigdy nie otwierajmy podesłanych nam od nieznajomych linków czy wiadomości i nie podawajmy żadnych danych!

Wczoraj 39 letni mieszkaniec powiatu, zgłosił, że został oszukany podczas internetowej transakcji. Mężczyzna chciał sprzedać etui do zegarka. Otrzymał wiadomość, od osoby zainteresowanej. Przesłał swój adres mailowy na który później otrzymał wiadomość tekstową z informacją o potwierdzeniu sprzedaży. Klikając w link, został przekierowany na stronę „swojej” bankowości internetowej. Po tym logowaniu skontaktował się z nim mężczyzna podający się za przedstawiciela banku. Poinformował, że ktoś próbuje włamać się na konto i konieczne jest zatwierdzenie blokady transakcji. Jak się później okazało z jego konta pobrano pieniądze na łączną kwotę blisko 10 tysięcy złotych.

 

Pamiętajmy, że oszuści są bardzo dobrze przygotowani. Przekazywane przez nich linki często prowadzą do łudząco podobnej strony bankowości internetowej lub platform handlowych. Dlatego za każdym razem powinniśmy dokładnie weryfikować strony internetowe, z których korzystamy. Nie podawajmy loginów i haseł do swojej bankowości elektronicznej.

 

aspirant sztabowy Faustyna Łazur

Powrót na górę strony