Aktualności

Z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wakacji

Data publikacji 20.06.2024

Janowscy policjanci odwiedzają szkoły by porozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji. Przypominają zasady poruszania się po drogach, bezpiecznej zabawy nad wodą oraz bezpiecznym zachowaniu w różnych okolicznościach.

Janowscy policjanci w związku z trwającym okresem przedwakacyjnym spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Przekazują informacje dotyczące bezpiecznych zachowań podczas spędzania czasu wolnego w miejscu i poza miejscem zamieszkania. Przypominają zasady poruszania się po drogach zwłaszcza dotyczących pieszych, zasady bezpiecznego zachowania podczas prac polowych, gdzie obsługa maszyn i sprzętów rolniczych nie należy do ich obowiązków. Rozmawiają  równieżo bezpiecznej zabawie nad wodą, kąpiel w miejscach dozwolonych. Podczas spotkań z młodzieżą poruszają temat cyberzagrożeń oraz używek takich jak alkohol, narkotyki czy dopalacze, jakie są zagrożenia i ryzykowne zachowania.

Podczas wypoczynku musimy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Trzeba umieć mądrze korzystać z różnych atrakcji, które przynosi nam lato i wakacje, tak aby nie wyrządzić krzywdy sobie i innym. O tym powinnyśmy pamiętać wszyscy.

Przy okazji tych spotkań dzieci mogły  dowiedzieć się również jak wygląda nasz zawód i obejrzeć  policyjny sprzęt i radiowóz.

 

aspirant sztabowy Faustyna Łazur

Powrót na górę strony