Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Bezpieczna majówka 2019
Rozpoczyna się długi weekend majowy. Prognoza wolnych dni napawa optymizmem, wielu z nas zaplanowało podróż do miejscowości wypoczynkowych. Warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, zanim rozpoczniemy aktywny wypoczynek poza domem.
-
Dwie osoby z zarzutami zabójstwa i tymczasowy areszt
Zarzut zabójstwa usłyszeli 29-latka i 51-latek zatrzymani w sprawie zabójstwa 36-latka. Do zdarzenia doszło 24/25 kwietnia na terenie jednej z miejscowości w gm. Modliborzyce. Zwłoki 36-letniego mężczyzny zostały znalezione w czwartek po południu w kompleksie leśnym. Na ciele mężczyzny ujawniono liczne obrażenia świadczące o udziale osób trzecich w tym zdarzeniu. Sąd Rejonowy w Zamościu zastosował wobec 29-latki i 51-latka trzymiesięczny areszt. Obojgu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.
-
Nie mamy nic do ukrycia
Oświadczenie odnośnie artykułu Pani Magdy Miesnik, który ukazał się 25.04.2019r wiadomościach Wirtualnej Polski.
-
Mając blisko cztery promile alkoholu w organizmie uszkodziła inny pojazd i odjechała
Blisko cztery promile alkoholu w organizmie miała 27-letnia kierująca renault, która na parkingu uszkodziła inny pojazd, a potem odjechała. Kobieta została zatrzymana przez policyjny patrol. Wkrótce poniesie konsekwencje swojego zachowania.
-
Nie zatrzymał się do kontroli
Ponad promil alkoholu w organizmie miał 30-letni kierowca renault, który uciekał przed janowskimi policjantami. Wcześniej popełnił wykroczenie drogowe, bo wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Teraz odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz nie zatrzymanie się do kontroli drogowej.
-
Życzenia świąteczne Komendanta Głównego Policji
Komendant Główny Policji, w imieniu własnym oraz kierownictwa polskiej Policji składa życzenia zdrowych, spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych przepełnionych wiarą, nadzieją oraz miłością.
-
Życzenia świąteczne Ministra SWiA Joachima Brudzińskiego
Z okazji Świąt Wielkanocnych Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński złożył życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.
-
Życzenia świąteczne Wiceministra SWiA Jarosława Zielińskiego
Z okazji Świąt Wielkanocnych Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński złożył życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.
-
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny w Janowie Lubelskim
Wczoraj na janowskim autodromie LOK odbył się dla Szkół Ponadgimnazjalnych Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. We wszystkich konkurencjach spośród 4 drużyn najlepsza okazała się ekipa z Zespołu Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim. Już niebawem zwycięzców czekają zmagania w turnieju na szczeblu wojewódzkim w Chełmie, w którym będą reprezentowali powiat janowski. Nad prawidłowością przebiegu turnieju czuwali janowscy policjanci.
-
KWP: Przedświąteczne przestrogi
By nadchodzące Święta Wielkanocne były bezpieczne i upłynęły nam spokojnie bądźmy uważni i ostrożni. Na ulicach naszych miast w okresie przedświątecznym pojawi się więcej policjantów. W szczególności będą oni kontrolować dworce, przystanki, a także okolice centrów handlowych. Nad naszym bezpieczeństwem czuwać będą również policjanci ruchu drogowego. Przede wszystkim będziemy w najbliższe dni pełnić funkcję pomocową, by każdy spokojnie i bezpiecznie mógł spędzić święta w gronie najbliższych.
-
Zatrzymany za posiadanie narkotyków
Kilka porcji marihuany ujawnili wczoraj policjanci u 30-latka. Mężczyzna został zatrzymany, a narkotyki zabezpieczono. Wkrótce zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut. Za posiadanie narkotyków będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolnośc
-
KWP: Uwaga! Przedłużamy termin konkursu z okazji 100-lecia Policji Państwowej
Ogólnopolski Festiwal Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji” to nazwa konkursu organizowanego z okazji obchodów 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Pomysłodawcą i organizatorem tego przedsięwzięcia jest Biuro Komunikacji Społecznej oraz Biuro Historii i Tradycji Policji KGP, a jego celem jest upowszechnianie i popularyzacja wiedzy o zadaniach, misji i etosie polskiej Policji. Organizatorem eliminacji na poziomie wojewódzkim jest Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w tym przedsięwzięciu.
-
Jazda na „podwójnym gazie” i próba przekupstwa
Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany do kontroli drogowej 26-latek. Mężczyzna kierował pojazdem marki Renault i przewoził czterech pasażerów. Próbował też przekupić policjantów mówiąc, że da im „na dobrą wódkę”.
-
Nietrzeźwy kierowca wjechał na drzewo. 4 osoby trafiły do szpitala
Nieodpowiedzialne zachowanie nietrzeźwego kierującego samochodem marki BMW zakończyło się wjechaniem na drzewo. 21-letni mieszkaniec powiatu janowskiego wraz z trzema pasażerami trafili do szpitala. Badanie alkomatem wykazało u kierowcy ponad 1,5 promila alkoholu. Do zdarzenia doszło dzisiaj w nocy Janowie Lubelskim.
-
KWP: Jednośladem bezpiecznie do celu
To już kolejna ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tym razem skierowana jest przede wszystkim do użytkowników jednośladów, których liczba znacząco wzrosła przez ostatnie lata.
-
W trosce o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów
Na terenie powiatu janowskiego w okresie wiosennym prowadzone będą działania, których głównym celem będzie promowanie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Podejmowane działania będą zmierzać do podniesienie świadomości kierujących pojazdami silnikowymi i przypominanie im, że piesi jak i rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Z drugiej strony będą zmierzały do zwrócenie uwagi rowerzystom i pieszym, że ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych.
-
Inauguracja kampanii "Narkotyki i dopalacze zabijają"
„Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” to hasło kampanii o charakterze edukacyjno - profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, która rusza dzisiaj we wszystkich jednostkach Policji w kraju. Kampania organizowana jest przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.
-
Policjanci zabezpieczyli 20 kg suszu tytoniu
20 kg suszu tytoniu, przewoził w skodzie 56-latek. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z posterunku w Godziszowie. Teraz grozi mu kara grzywny.
-
KWP: Wiosenna pogoda sprzyja motocyklistom i rowerzystom. Pamiętajmy o bezpieczeństwie na drodze
W 2018 roku na drogach województwa lubelskiego doszło do 1217 wypadków, w następstwie, których 179 osób zostało zabitych, a 1287 doznało obrażeń. W tej statystyce zawierają się także wypadki z udziałem motocyklistów i rowerzystów. Pierwsi amatorzy jazdy na jednośladach już wyruszyli w drogę, są niestety także pierwsze ofiary tragicznych w skutkach zdarzeń. Wczoraj w powiecie ryckim zginął 25 letni motocyklista. Pamiętajmy o bezpieczeństwie!
-
Konkurs Wiedzy Prewencyjnej ,,Jestem Bezpieczny”
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim w bieżącym roku realizują Konkurs Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”. Konkurs ten kierowany jest do uczniów klas IV, V, VI szkół podstawowych.