Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zderzenie osobówki z rowerzystką
Kierująca rowerem z obrażeniami ciała trafiła do szpitala po zderzeniu z samochodem osobowym. Do wypadku doszło wczoraj w miejscowości Kocudza Druga. Oboje kierujący byli trzeźwi.
-
Oszustwo na sztabkę złota
Ponad 9 tysięcy złotych stracił mieszkaniec gminy Janów Lubelski. 46-latek miał otrzymać sztabkę złota od mieszkanki Ugandy w podzięce za otrzymaną pomoc. Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek w kontaktach z nieznajomymi i niewpłacanie pieniędzy na podane przez oszustów konta.
-
Uważajmy na oszustwa dotyczące niedopłaty za prąd lub przesyłkę!
Smsy o niedopłacie za prąd bądź przesyłkę to nowa metoda oszustów. W treści wiadomości pojawia się link. To wystarczy przestępcom, aby z rachunku wypłacić pieniądze. Wiele osób daje się oszukać tracąc ogromne kwoty.
-
„78 Tour de Pologne” na drogach powiatu janowskiego.
9 sierpnia na terenie powiatu janowskiego odbywać się będzie wyścig kolarski „78 Tour de Pologne”. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą policjanci. Na drogach powiatu janowskiego wystąpią utrudnienia. Apelujemy o ostrożność i zwracanie uwagi na wydawane przez funkcjonariuszy Policji polecenia.
-
Policjanci poszukują sprawcy podpalenia mobilnego punktu szczepień i budynku zamojskiego sanepidu
Policjanci poszukują sprawcy podpalenia mobilnego punktu szczepień oraz budynku zamojskiego sanepidu. Do tych przestępstw doszło minionej nocy w Zamościu. Sprawca został nagrany przez kamery miejskiego monitoringu. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na publikowanym nagraniu lub posiadają istotne informacje na temat tego przestępstwa, proszone są o kontakt z Policją pod numerem telefonu 47 815-19-00 lub telefon alarmowy 112.
-
Myśląc, że pomaga synowi, przekazała "prokuratorowi" gotówkę i biżuterię
86-letnia mieszkanka Janowa Lubelskiego została oszukana na kwotę ponad 24 tysięcy złotych. Kobieta, myśląc, że pomaga synowi, który spowodował wypadek, przekazała pieniądze mężczyźnie podającemu się za prokuratora. Policjanci poszukują oszustów i po raz kolejny apelują o rozwagę oraz ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.
-
Dzień Bezpiecznego Kierowcy – pamiętajmy o bezpieczeństwie na drodze!
25 lipca - Dzień Świętego Krzysztofa - patrona kierowców. W tym szczególnym dniu policjanci apelowali o rozważną i ostrożną jazdę na drogach! W trosce o nas i o naszych najbliższych, pamiętajmy o stosowaniu się do zasad ruchu drogowego, tak aby zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu.
-
Zderzenie osobówki z motorowerzystą
Jedna osoba ranna to skutek wypadku drogowego w Janowie Lubelskim. Kierująca fiatem doprowadziła do zderzenia z motorowerzystą nie ustępując mu pierwszeństwa. Oboje kierujący byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.
-
Życzenia Komendanta Głównego Policji z okazji Święta Policji
Życzenia z okazji Święta Policji od generalnego inspektora Jarosława Szymczyka, Komendanta Głównego Policji.
-
Życzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z okazji Święta Policji
Funkcjonariuszki, Funkcjonariusze Policji, Pracownicy Cywilni, służycie i pracujecie w formacji, na której spoczywa ogromna odpowiedzialność za bezpieczeństwo obywateli. Codziennie, zakładając policyjny mundur, podejmujecie tysiące różnych interwencji.
-
Życzenia Komendanta Wojewódzkiego Policji z okazji Święta Policji
Życzenia z okazji Święta Policji od nadinspektora Artura Bieleckiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.
-
Janowscy funkcjonariusze obchodzili Święto Policji
Wczoraj janowscy policjanci obchodzili uroczystość Święta Policji. Funkcjonariusze odebrali awanse na wyższe stopnie służbowe. Ten dzień był również okazją do podziękowania funkcjonariuszom i pracownikom za ich służbę oraz zaangażowanie.
-
Jazda na „podwójnym gazie” zakończona dachowaniem
Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Kocudza Górna. Kierująca audi straciła panowanie nad pojazdem wjechała do rowu, auto dachowało. Jak się okazało 42-letnia kierująca była nietrzeźwa, miała blisko półtora promila alkoholu w organizmie.
-
Spotkania z dziećmi w ramach akcji Kręci mnie bezpieczeństwo nad…wodą
Janowscy policjanci w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad…wodą” spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Przekazują im informacje dotyczące bezpiecznych zachowań podczas spędzania czasu wolnego. Przypominają zasady poruszania się po drogach, bezpiecznej zabawy nad wodą oraz bezpiecznym zachowaniu w różnych sytuacjach.
-
"SMART STOP - bądź bezpieczny na drodze"
"SMART STOP - bądź bezpieczny na drodze" – pod takim hasłem janowscy policjanci wspólnie z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego w Janowie Lubelskim oraz Telewizją Zamość nagrali spot profilaktyczny. Jego celem jest zwrócenie uwagi na zagrożenie, jakie niesie używanie telefonów komórkowych podczas przechodzenia przez jezdnię.
-
Bezpieczne wakacje
Przed nami długo wyczekiwane wakacje. Zapewnienie bezpieczeństwa, w tym zwłaszcza na drogach podczas letniego wypoczynku jest priorytetem polskiej Policji, dlatego policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozwagę i życzliwość na drodze.
-
Z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wakacji
Janowscy policjanci odwiedzają szkoły, by porozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji. Przypominają zasady poruszania się po drogach, bezpiecznej zabawy nad wodą oraz bezpiecznym zachowaniu w różnych okolicznościach.
-
Młodszy inspektor Andrzej Mioduna Komendantem Powiatowym Policji w Janowie Lubelskim
Na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Janowie Lubelskim mianował w poniedziałek młodszego inspektora Andrzeja Miodunę Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie inspektor Artur Bielecki.
-
III Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów
16 czerwca br. już po raz trzeci obchodzimy Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów. Z okazji tego wydarzenia 16 krajów europejskich zjednoczonych w Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości (EUCPN), w tym Polska, rozpoczyna kampanię „Stop włamaniom do domów”, której celem jest przypomnienie zasad bezpieczeństwa i zachęcanie do właściwego zabezpieczenia naszego dobytku, mieszkania czy domu.
-
Dla każdego jest miejsce na drodze
To już kolejna edycja akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Dla każdego jest miejsce na drodze”, której odbiorcami są zarówno kierujący pojazdami, jak też piesi.