Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Mikołajowe porady na bezpieczne zakupy przedświąteczne
Coraz bliżej święta, coraz bliżej nas… Migoczące światełka, wszechobecni Mikołaje – oto nadchodzi czas świątecznej gorączki. Pochłonięci poszukiwaniem wymarzonych prezentów dla bliskich i zakupami do przygotowania kolacji wigilijnej pamiętajmy, że większa liczba ludzi w sklepach, na rynkach i w centrach handlowych oraz kolejki do kas to nie tylko drobna niedogodność – to także większa liczba zagrożeń dla naszego bezpieczeństwa. Garść porad przygotowanych przez policjantów Wydziału Profilaktyki Społecznej Biura Prewencji Komendy Głównej Policji pomoże Wam sprawić, aby nadchodzące Święta były spokojne i bezpieczne dla wszystkich.
-
Bezpieczne zakupy przedświąteczne
Zbliżający się czas Świąt Bożego Narodzenia to nie tylko otwierany codziennie przez dzieci kalendarz adwentowy czy świąteczna kolacja z najbliższymi, to także czas przygotowań, podczas którego zakupowy szał, pośpiech i roztargnienie będą nam towarzyszyć.
-
Zatrzymany za usiłowanie zabójstwa żony
Policjanci z Janowa Lubelskiego zatrzymali 61-latka, który z nożem rzucił się na żonę. W chwili zatrzymania sprawca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Wczoraj w prokuraturze usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, a dziś sąd zastosował trzymiesięczny tymczasowy areszt.
-
#Szczepimysię
Walka z epidemią trwa. Największą nadzieją w walce z koronawirusem i bezpiecznym sposobem powrotu do tak zwanej normalności jest zaszczepienie jak największej liczby obywateli. Taką tezę potwierdzają lekarze argumentując, że na chwilę obecną szczepienie przeciw koronawirusowi to najskuteczniejsza broń w walce z ciężkim przebiegiem choroby oraz śmiercią. Bo przecież choroba nie oszczędza nikogo, chorują zarówno seniorzy jak i osoby młode, policjanci czy pracownicy Policji. Wirus atakuje niezależnie od wieku, statutu społecznego czy wykonywanego zawodu. Szczepienie to ważny element dla zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich ludzi. I właśnie w trosce o zdrowie swoje i mieszkańców, którym codziennie pomagamy, zachęcamy do szczepień przeciw Covid-19.
-
Trwa kampania 16 dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć
W tym roku przypada 30 rocznica światowej Kampanii 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć. Pomiędzy 25 listopada (Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet) a 10 grudnia (Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka) na całym świecie prowadzone są działania, aby wyeliminować wszelkie formy przemocy wobec kobiet. Tegoroczna kampania koncentruje się na kwestii „kobietobójstwa lub zabójstwa związanego z płcią kobiety”.
-
Pieszy, kierowco „czy to Cię tłumaczy?” - ulotki informacyjne
W związku z kampanią społeczną „Czy to Cię tłumaczy”?, realizowaną przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego poświęconą bezpieczeństwu na drogach, publikujemy ulotki informacyjne dotyczące zmian w przepisach prawa ruchu drogowego, które weszły w życie 1 czerwca 2021 r. Ulotki adresowane są zarówno do kierowców jak i pieszych.
-
Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych
W niedzielę 21 listopada 2021 roku przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Jest to dzień refleksji, dzień pamięci tych, którzy stracili życie na drodze.
-
Podziękowali policjantom za odzyskane pieniądze
Do janowskiej komendy wpłynęły podziękowania od właścicieli jednej z janowskich firm, która padła ofiarą oszustów. Dziękują oni policjantom za szybkie i sprawne działanie, które spowodowało zablokowanie przesłanych pieniędzy i ich zwrot. W przesłanym liście wyrażają wdzięczność za profesjonalne przeprowadzenie akcji cybernetycznego wyłudzenia finansowego.
-
Udaremnili pijanemu mężczyźnie dalszą jazdę zabierając kluczyki
Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 56-latek, kierujący seatem. Mężczyzna zatrzymany został dzięki czujności świadków, który udaremnili mu dalszą jazdę zabierając kluczyki. Wkrótce 56-latka czeka odpowiedzialność przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień nawet na 10 lat.
-
Życzenia Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie z okazji Święta Służby Cywilnej.
Z okazji Święta Służby Cywilnej przesyłam słowa szacunku i podziękowania za Państwa sumienną pracę i merytoryczne podejście do obowiązków służbowych.
-
W liście podziękował policjantom za odzyskanie skradzionego roweru
Do janowskiej komendy wpłynęły podziękowania od mieszkańca gminy Batorz. Mężczyzna dziękuje policjantom za ustalenie sprawców kradzieży jego roweru. W przesłanym liście wyraża wdzięczność za szybkie wykrycie tej sprawy i odzyskanie swojej własności.
-
Wypadek na przejściu dla pieszych
Pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala po tym jak został potrącony na przejściu dla pieszych. Kierująca toyotą 56-latka była trzeźwa. Mężczyzna miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku i apelują o zachowanie ostrożności zwłaszcza w okolicach przejść dla pieszych.
-
Aplikacja „Kwarantanna domowa” jest obowiązkowa!
Każdego dnia zwiększa się liczba osób objętych kwarantanną domową. To osoby, które miały kontakt z osobami zarażonymi koronawirusem. Przypominamy o obowiązkach związanych z tą sytuacją. To nie tylko zakaz opuszczania miejsca odbywania kwarantanny ale także obowiązek zainstalowania i używania aplikacji „Kwarantanna domowa”.
-
W związku z pandemią koronawirusa- dbaj o bezpieczeństwo, zachowuj się odpowiedzialnie!
Epidemia koronawirusa nie zwalnia tempa, szczególnie w naszym regionie przybywa nowych zakażeń. Niestety wiele osób zapomina o obostrzeniach, które nadal obowiązują w całym kraju. Dlatego policyjne patrole odwiedzają galerie handlowe i duże sklepy wielkopowierzchniowe w naszym regionie. Funkcjonariusze rozmawiają nie tylko z klientami tych obiektów, ale także z pracownikami przypominając o aktualnych obostrzeniach i zasadach. Rozdają również maseczki tym, którzy ich przy sobie nie posiadają.
-
Policyjne działania ZNICZ
W okresie „Wszystkich Świętych” wiele osób zdecyduje się wykorzystać przedłużony weekend na odwiedzanie grobów swoich bliskich oraz przemieszczanie się na spotkania rodzinne. W tym czasie należy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach.
-
Bezpieczny Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny 2021
Najbliższe dni to czas odwiedzania i porządkowania grobów naszych bliskich. Niejednokrotnie w tym celu przemierzamy wiele kilometrów, po to, by 1. i 2. listopada na cmentarzu, w ciszy i zadumie, wspominać bliskich i znajomych, którzy odeszli. W tym roku oba te święta przypadają po weekendzie, co dodatkowo wpłynie na zwiększenie natężenia ruchu pojazdów i może skutkować naszą kilkudniową nieobecnością w domu. Pamiętajmy, aby towarzysząca nam w tych dniach nostalgia i zaduma nie uśpiły naszej czujności. Zachowajmy w tym czasie szczególną ostrożność, by nie spotkały nas przykre niespodzianki. Miejmy również na uwadze zasady bezpieczeństwa związane z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.
-
Policyjna akcja ZNICZ
Jak co roku, przed dniem Wszystkich Świętych prowadzone będą wzmożone działania policyjne pod nazwą ZNICZ. Policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem wszystkich, którzy w tych dniach wybiorą się na cmentarze, aby odwiedzić groby swoich najbliższych. W tym okresie zostaną także wprowadzone zmiany w ruchu przy niektórych cmentarzach. Apelujemy o ostrożną i rozsądną jazdę.
-
Policjant jadąc do służby zatrzymał pijanego kierowcę
Policjant z posterunku w Modliborzycach jadąc do służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Kierowcą okazał się 22-latek, który miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.
-
List Ministra Mariusza Kamińskiego do Horsta Seehofera, Federalnego Ministra Spraw Wewnętrznych, Budownictwa i Ojczyzny RFN
Szef MSWiA Mariusz Kamiński dziękuje m.in. za wyrażone wsparcie dla działań polskiej Straży Granicznej, która w bardzo trudnych warunkach chroni naszą wspólną granicę zewnętrzną.
-
„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” – inauguracja kampanii na Lubelszczyźnie
Prawidłowe działanie i ustawienie świateł w pojazdach ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa na drogach. Dlatego już po raz kolejny ruszyła dziś ogólnopolska kampania pod nazwą „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” . Wzorem lat ubiegłych, kierujący będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie pojazdów na wybranych stacjach kontroli pojazdów. Do udziału w kampanii zachęcali dziś podczas zorganizowanego briefingu przedstawiciele lubelskiego garnizonu Policji oraz zaproszeni goście.